Türk Telekom’un iştiraki INNOVA ile SAP iş birliği

- Türk Telekom ve bilişim çözümleri üreten iştiraki INNOVA, global yazılım şirketi SAP ile kurumsal ve KOBİ çözüm paketlerini daha da çeşitlendirmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı

Türk Telekom’un iştiraki INNOVA ile SAP iş birliği

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom ve bilişim çözümleri üreten iştiraki INNOVA, global yazılım şirketi SAP ile kurumsal ve KOBİ çözüm paketlerini daha da çeşitlendirmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lere yönelik teknolojik ürün ve hizmetleriyle iş dünyasında fark yaratan Türk Telekom, global yazılım devi SAP ile kurumsal ve KOBİ çözüm paketlerini daha da çeşitlendiriyor.

Teknolojik ürün ve hizmetleriyle 1 milyonu aşkın KOBİ müşterisinin büyümesine ve rekabette güçlenmesine katkı sağlayan Türk Telekom, dünya genelinde her boyutta şirkete yönelik yazılımlar sunan SAP ile yaptığı iş birliğiyle özellikle küçük işletmelere özel muhasebe ve kurumsal kaynak planlaması programları sunacak. SAP’nin bu alanda bugüne kadar geliştirmiş olduğu teknolojiler, Türk Telekom’un bilişim çözümleri üreten iştiraki INNOVA tarafından geliştirilecek ve işletmelere özel hale getirilerek bulut teknolojisi üzerinden sunulacak.

Bu iş birliği kapsamında INNOVA, mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik özel platform ve uygulamalar geliştirerek bunların satışını ve kurulumunu gerçekleştirecek. Bu programları INNOVA’nın bulut teknolojisi üzerinden kullanan mikro ve küçük işletmeler ön muhasebe, satış ve stok takibi gibi işlemlerini online olarak yaparak, faaliyetlerini daha etkili yönetecek ve gelirlerini büyütme fırsatı yakalayacak.

Böylece finansal kayıtlarını daha etkin bir şekilde takip edebilen KOBİ’ler, mikro ve küçük işletmeler, maliyet kontrolü ile verimliliklerini artırırken, geleceklerini de daha iyi planlayabilecek. Ayrıca, Türk Telekom ve SAP, e-ticaret alanında da işbirliğine giderek yine KOBİ’lerin satın alma ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılamak için online bir pazar yeri de oluşturacak.

Kurumlara özel çözümlerin geliştirilmesi konusunda yapılan iş birliği kapsamında ayrıca, havayolları sektörü stratejik alan olarak belirlendi. Bu doğrultuda havayolları şirketleri için biletlemeden fiyat tespit sistemine pek çok alanda inovatif çözümler için yeni bir sistem tasarlanacak. INNOVA, SAP’nin havayolları şirketlerine yönelik çözümlerinin özelleştirilmesi, geliştirilmesi ve entegrasyonu gibi konularda önemli roller üstlenecek. Bu sistem ile INNOVA ve SAP iş birliği global pazarda da adından söz ettirecek.


- “Ülke ekonomisinin büyümesi için en önemli aktörlerden olan KOBİ’lere katkı sağlayacak"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ’lerin büyümesine, iç ve global pazarda daha rekabetçi olmalarına katkı sağlayacak ürün ve hizmetleri geliştirmeye öncelik verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“KOBİ’ler ve mikro işletmeler büyüme ve istihdamda Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda. Bu gerçekten hareketle her zaman küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha da büyümesine, geleceğe dönük daha isabetli plan yapmalarına ve elbette yüksek teknoloji ile rekabet güçlerini artırmalarına olanak sağlayan ürün ve hizmetler sunuyoruz. INNOVA ve SAP’nin iş birliği de bu hedefimizin bir parçası olarak gelişti. Amacımız mikro ve küçük işletmelerin daha etkili muhasebe/finans yönetimi ile mevcut faaliyetlerini daha iyi yönetebilmelerine katkı sağlamak ve önlerini daha iyi görmelerine destek olmak. Bu iş birliğinin işletmelere getireceği verimliliğin yanı sıra işletmelerin faaliyetlerini daha sistematik bir şekilde takip etmesiyle ülke ekonomisinin büyümesi için en önemli aktörlerden olan KOBİ’lere çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

INNOVA Genel Müdürü Aydın Ersöz de bu iş birliği ile 0-9 arası çalışanı bulunan 2,7 milyonluk küçük ve mikro işletmelerin hedeflendiğini ifade ederek, şunları aktardı:

“KOBİ’lerin verimlilik ve karlılıklarını artırmaları ve rekabet avantajı elde edebilmelerinde yenilikçi teknolojileri kullanmaları önemli bir yer tutuyor. Bunun bir lüks değil zorunluluk olduğunu fark eden KOBİ’ler ve mikro işletmeler bugün bulut bilişim teknolojisini kullanarak sayısal dönüşüm yolunda adım atmaya başladılar. Türk Telekom ve İNNOVA olarak SAP ile uzun yıllara dayanan iş ortaklığımızı yeni bir boyuta taşıyarak KOBİ’ler ve mikro işletmelerin performans, verimlilik artışı ve karlılık sağlayabilecekleri bir platform oluşturuyoruz. Bu iş ortaklığı ile hedefimiz, KOBİ’ler ve mikro işletmelerin ihtiyaç duyduğu her noktada, geleceğe odaklı, güvenli ve akıllı çözümler üretmek; bilişim yatırımlarının gerçek bir değere dönüşmesini sağlamak.”

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ise iş birliğine ilişkin, “Dijital devrim artık büyüklüğünden bağımsız olarak bütün firmaları zorunlu olarak bir teknoloji firması haline dönüştürüyor. Günümüzde dijital dünyanın geliştirdiği ürünler, endüstrilere yön verecek etkiye sahip oldu. Ülkemiz ekonomisinin belkemiği olan ve geniş kitlelere istihdam sağlayan KOBİ’ler de dijital dönüşümden etkilenmektedir.

KOBİ’lerimizin dijital dönüşüm fırtınasından güçlü ve karlı bir şekilde çıkabilmeleri için SAP’nin geliştirdiği son teknoloji çözümleri kullanacak olmalarından dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Dijital teknoloji kullanan KOBİ’lerimiz finansal durumlarını daha iyi takip edecek, yatırım kararlarını daha isabetli yapacak. Bu iş birliği sonucunda KOBİ’lerimizin daha karlı, daha rekabetçi ve daha hızlı büyüyen şirketler haline gelerek ülke ekonomisine daha büyük katma değer yaratacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.


Anahtar Kelimeler:
İnnovaşapTürk Telekom
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.