Manisa İYİ Parti'de Tamer Akkal güvenoyu aldı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı 1’inci Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. 397 delegenin oy kullandığı kongrede oyların tümünü alan mevcut başkan Tamer Akkal, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Manisa İYİ Parti'de Tamer Akkal güvenoyu aldı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı 1’inci Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. 397 delegenin oy kullandığı kongrede oyların tümünü alan mevcut başkan Tamer Akkal, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı 1’inci Olağan İl Kongresi Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Şehir Tiyatrosu Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre sonucunda mevcut Kurucu İl Başkanı tamer Akkal yeniden seçilerek il başkanı oldu.

 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun Divan Başkanlığı’nı yaptığı il kongresi, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mevcut İl Başkanı Tamer Akkal’ın oluşturduğu tek listeyle gidilen seçimde, başkan Akkal, kongreye katılım gösteren partililere teşekkür ederek, daha iyi bir Türkiye için çalışacaklarını dile getirdi. 

“MANİSALILAR İYİ PARTİ’Yİ BAĞRINA BASTILAR”

Değerli misafirler; İYİ Parti olarak Manisa’da 3 ayımızı tamamladık. Bu süreçte bize güvenen, destek olan tüm Manisalı hemşerilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi bu süreçte bizler ancak teşkilatlanmamızı tamamlayabildik. Çok fazla sahaya inip milletimizle kucaklaşma ve dertlerini dinleme imkânımız olmadı. Ancak geçtiğimiz hafta genel merkezimizin “Anlat Hemşerim Dertleşelim”  projesi kapsamında genel merkez yöneticilerimiz otobüsümüzle birlikte Manisa’mıza konuk oldular. Program 8 Havuzu’ndaydı. Yani Manisa’nın tam merkezi. Bir yanında AKP ilçe binası, bir yanın da yandaşının il binası. Sabah saat 10:00’dan akşam 18:00’e kadar inanın yüzlerce insanı burada ağırladık ve 400’ün üzerinde üye kaydı yaptık. Manisalılar adeta İYİ Parti’yi bağrına bastı. Hiç kimse de ne bir korku ne bir çekinme vardı. Tam aksine çok büyük bir destek vardı. Tabi bunu gören iktidar partisi bu projeyi çalmadan durur mu? Alışmışlar bir kere. Hemen bizim projemizin aynısını sadece ismini değiştirerek sanki kendi fikirleriymiş gibi utanmadan tanıtımını yaptılar. Ama kendilerine buradan sesleniyorum; insanlar, otobüsler oraya gidiyor diye bu projeye destek vermiyor. Meral Akşener önderliğindeki İYİ Parti milletimize umut verdiği için, vatandaşlarımız sizden bıktığı için ve bizlere güvendiği için destek veriyor hiç boşuna uğraşmayın. Aslında bu bizim mahalli idareler başkanlığımızın bir projesi ve halkımızın yerelde ki sorunlarına yönelik bir projeydi.

“DÜNE KADAR FATİHA BİLMEZ DEDİKLERİYLE BUGÜN KOL KOLA YÜRÜYORLAR” 

Buna rağmen Manisalının en büyük derdi, ülkedeki adaletsizlik, ekonomik sorunlar, anti demokratik yönetim şekli, eğitim sistemi, işsizlik, terör. Yani neticesin de 16 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarından halkımız bıkmış, insanlarımız halinden bezmiş, AKP den ve onun zihniyetinden artık kurtulmak istiyor. Sanki bu baskıcı, bu kötü yönetim yetmezmiş gibi neredeyse 2 yıldır birde OHAL ile yönetiliyoruz. OHAL bu gidişle hiç bitmeyecek zaten. 3 ayda bir uzatılıyor. OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar var birde. KHK’larla ülkeyi diktatörce yönetiyorlar. Ne kanun tanıyorlar, ne meclis, ne demokrasi. Düşünün ki OHAL sürecin de ülkeyi referanduma sokacak kadar demokrasi düşmanı bunlar. Bakın bunlara bu da yetmez. 2019 da ki seçimlere de OHAL ile girebiliriz. Çünkü bunlar artık milletimizin onlara güvenmediğini anladılar, korkutarak ve baskı altına alarak ancak başarılı olabileceklerini düşünüyorlar. İktidarı kaybetmekten öyle korkuyorlar ki; daha dün milliyetçiliği ayaklar altına alırlarken bugün meydanlarda yüzleri kızarmadan bozkurt yapıyorlar. Düne kadar fatiha bilmez dedikleriyle bugün kol kola yürüyorlar. 16 nisan referandumun da Türkiye’de artık koalisyonlar olmasın diye diye milletimizden oy isteyenler iyi partinin korkusundan seçimlerden 1 buçuk sene önce ittifak yapıyorlar. Birde bu ittifaka cumhur ittifakı diyorlar. Bu ittifaka destek verenlere yerli ve milli, karşı çıkanlara gayri milli ve gayri yerli diyorlar. Bende buradan soruyorum; siz ne zaman milli oldunuz, ne zaman yerli oldunuz ki şimdi milli olacaksınız, yerli olacaksınız?

“SİZ DEĞİLMİSİNİZ ŞEHİTLERİMİZİN KATİLLERİYLE MEGRİ MEGRİ DİYEREK EL ELE TUTUŞAN?” 

Siz değil misiniz 16 senedir bu ülkenin tüm işletmelerini yabancılara satan, tüm yeraltı zenginliklerini peşkeş çeken, Türk Telekom’u İsraillilere veren, Yahudi cesaret madalyası alan, ülkemizi bölmeyi amaçlayan BOP projesinin eş başkanı olmakla övünen, milletimize Habur rezaletini yaşatan, terörist başına sayın deyip şehitlerimize kelle diyen, açılım rezaletini bu ülkeye yaşatan, şehitlerimizin katilleriyle megri megri diyerek el ele tutuşan? Siz ne yerlisiniz, ne de millisiniz. Siz artık bu milleti kandıramazsınız. Sizin kuracağınız ittifakta cumhur ittifakı değil, olsa olsa genel başkanımızın da dediği gibi ancak cukka ittifakı olur, cukka ittifakı. Bir de kendileri bir ittifak kurdu ya, ille de bize de bir ittifak kurduracaklar. Yok İYİ Parti bununla ittifak yapacak, yok iyi parti şunun la ittifak yapacak. Bırakın kardeşim bunları,  İYİ Parti bir ittifak yapacaksa bu ancak ve ancak sadece Türk Milleti ile olur. Genel başkanımız nasıl da güzel söyledi ama “siz hepiniz ben tek” 

“İYİ PARTİ BİR GENÇ HAREKETİ OLARAK DOĞDU” 

Biraz önce de söyledim artık Türk Milleti çok daha bilinçli. Artık bunların yalanlarına da oyunlarına da inanmıyor, bu iktidara güvenmiyor  ve ülkemizde bir şeyler değişsin istiyor. işte İYİ Parti’nin de oluşmasının temelinde milletimizin bu düşünceleri yatıyor. İYİ Parti’yi  Türk Milleti kurdu. Milletimiz ülkemizin gidişinin gidiş olmadığını fark etti ve Meral Akşener’e bu partiyi kurdurdu. İYİ Parti her önüne gelenin Atatürk’e, annesine, kadınlara ve çocuklara hakaret etmesi üzerine duyulan rahatsızlıktan doğdu. Son 15 yılda cinsel saldırılar tam 4 kat arttı. Sadece 2017 de 387 çocuk cinsel istismara uğradı. Tabi bunlar sadece bizim bildiklerimiz. İşte bu yüzden; iyi parti kadınların gördüğü haksızlıklardan bunalması sonucunda bir kadın hareketi olarak doğdu. Gençliğe güvenmeyen hiç bir hareketin başarılı olması mümkün değildir. Genç işsizliğin, beyin göçünün, eğitim problemlerinin, kariyer engellerinin had safha da olduğundan sıkılan gençlerimiz Meral Akşener’i bir umut olarak gördükleri için İYİ Parti bir genç hareketi olarak doğdu. İşte meral Akşener liderliğinde ki İYİ Parti’de kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın yani kısacası tüm halkımızın bu isteklerini, taleplerini ve ihtiyaçlarını görerek doğdu. İYİ Parti tüzüğüne ve programına baktığımızda bunu zaten çok net olarak ta görebiliyoruz.

“SİZLER BÜYÜK BİR CESARET ÖRNEĞİ GÖSTERDİNİZ”

İYİ Parti programında diyor ki; ‘farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı ortaya çıkaracağız.’ Çünkü AKP iktidarının oluşturduğu ötekileştirme, ayrıştırma ve başkalaştırma politikalarının bu ülkeye verdiği tahribatı çok net görebiliyoruz. İşte bu nedenle iyi partinin en büyük hedefi tüm milletimizi büyük bir bayram sofrası etrafın da toplamak ve herkesin bu sofrada yemeğini eşit bir şekilde yemesini sağlamak. Biz başaracağız. Bizler inandık. Çünkü sizlerin cesareti bizlere güç veriyor. biz Seyit Onbaşı’nın inandığı gibi inandık. Biz hiçbir şeyin imkânsız olmadığını kanıtlayan Atatürk’ün inandığı gibi inandık. İşte biz cesur insanlar, bu yüzden yeni Kuvay-i Milliye hareketi başlattık. Siz değerli iyi insanlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Çünkü ülke de bu kadar baskıcı, bu kadar yasakçı, bu kadar tehditkâr bir iktidar olmasına rağmen sizler büyük bir cesaret örneği gösterdiniz ve koşarak İYİ Parti saflarına katıldınız. Sizler cesur insanlarsınız. Ben buradan diyorum ki;

-Dün Gördesli makbule vardı, bugün sizler varsınız.

-Dün Bakırlı Saçlı Mustafa efe vardı, bugün sizler varsınız.

-Dün Mustafa Kemal ve silah arkadaşları vardı, bugün sizler varsınız.

İyi ki de varsınız, iyi ki de hep birlikte sayın Meral Akşener liderliğinde bizler; İyi bir Türkiye için varız, iyi bir Türkiye için buradayız, iyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. Sözlerime burada son verirken hepinizi saygıyla selamlıyorum ve biliyorum ki işimiz kolay değil. Ama asla unutmayın! Zor yollar daima iyi yerlere götürür. Gözün aydın Türkiye’m İYİ Parti geliyor, gözün aydın Türkiye’m Meral Akşener geliyor.”dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde mevcut başkan Akkal, tüm delegenin oyunu alarak il başkanlığına seçildi.

İşte İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal’ın Yeni Yönetim Listesi:

İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE ADAYLARI

ABDURRAHMAN TUNÇ ÖNSOY

AHMET ÇELİK

AHMET NOYAN YAŞADI

ALİ RIZA ÇANKAYA

ALTAY YAYLA

AYŞEGÜL KARAYAĞCI

BAYRAM VATANSEVER

BÜLENT KANİK

EMEL SERTEL

ENGİN KABADAĞ

ERHAN DUMLU

ERSAN BATTALOĞLU

GİZEM SATIOĞLU

GÜLŞAH HÜRSAN

HACER SEMERCİ

HASAN AKKURT

HAYRETTİN GÜLTEKİN

HÜLYA ÖZATICI

HÜSEYİN KICIROĞLU

HÜSEYİN ÖZKAN

HÜSEYİN TOSUN

IRMAK KONYALIOĞLU

İSMAİL TOPBAŞ

LALE YAZICILAR

LÜTFÜ VURAL

MAKBULE İNDİBAY

MEHMET ÖZÜN

MEHMET TANSEL KARAER

MİTHAT ARAZ

MURAT TÜRKEKAL

MURAT ULUDEMİR

MUSTAFA SERHAT ATADİL

NAGİHAN YANSİ

NEDRET ÖNGİDER

NURSEMİN ÖZDEVECİLER

ÖNDER ERTAŞ

ÖZGÜR DENİZ LÜTFİOĞLU

ÖZKAN ÖZMET

ÖZLEM UZBASAN

ÖZLEM YAĞLI

RAİF DAMAR

RUŞEN KARASU

SABRİ KIRIM

SONGÜL KOYUNCU

TEYFİK BORAN

UMUT ERPOLAT

ÜMİT AKDAĞ

ÜNAL ABDULLAH GÜRBÜZ

YAVUZ DURSUN

MUSTAFA YAVUZ ELBİRLER

YILDIRIM ŞEKERCİOĞLU

ZEKİ PARLAK

İL YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE ADAYLARI

SERDAR EYLEMER

ÖZAY EFENDİOĞLU

GÜLBAHAR AKYILDIZ

SABİHA ULUÇAYLI

SELMA ERBAKAN

ERAY MERTCAN

ERAY DURAN

SEVDA SEVİNÇ KUTLU

SİNEM KARACA AY

ÖZKAN MUHİTTİN POYRAZ

SERKAN GÜLDOĞDU

ARİF ŞAHİNOL

MUĞDAT GÜNDOĞDU

OGÜN ŞEN

ERDAL BUDAK

ATACAN ATAĞ

ÜMİT ATLI

YASEMİN GARİP

YAŞAR ARTAR

ZAFER KOLKIRAN

ZEYNEP BIÇKICI

ERCAN KIRTOK

OSMAN YULAF

HASAN ÖKSÜZ

HASAN HÜRSAN

HASAN FEHMİ İÇER

ONUR GÖKHAN GÜNEY

ÖMER TURŞAK

VOLKAN KÜÇÜKOĞLU

SELÇUK GÜNAY

SEVİM ÖZGÜR

TÜRKAN TATLI

GÖKHAN ÇETİN

ENVER BÜTÜNSOY

AYŞEGÜL TOSUN

FATMA ULUDAĞLAR

AHMET GÜNCAN

HÜSEYİN MERT BARIŞ

SERKAN ODABAŞ

İREM YÜKSEL

ESİN YILMAZ

NETİCE BİTER

MÜNEVVER ALTINBİLGEN

ŞAZİYE ÖTNÜ

BÜLENT REŞİT SATIOĞLU

MEHMET GÜNAY

FATMA GERGİN

AZİZ  ÖZGÜN

RABİYE GENÇAY

HAMZA TÜFEKÇİOĞLU

METİN EKER

MUSTAFA KEMAL ALTIN

ALİ ÇIRAK

İL DİSİPLİN KURULU  ASİL ÜYE ADAYLARI

Alİ SEMERCİ

CEMAL İŞTEN

DİLEK UZHAN

HAMZA GEMİCİ

İHSAN AVCI

İSKENDER YILDIRIM

NESRİN DÖNMEZ

ŞERİF ŞEREF ÖZGÜRLER

YASEMİN PALABIYIK

İL DİSİPLİN KURULU  YEDEK ÜYE ADAYLARI

AZİMET YEĞİN

HALİL ÜNER

MELİHA KUZAY

SEBAHAT KOTAN

ZUHAL TİMUÇİN

KURULTAY DELEGESİ ASİL ADAYLARI

ABDULLAH AKTUNA

AHMET AKTAN 

ALİ ŞİMŞİR 

ASLI ÖZ 

CENK ÖZATICI 

ENGİN KABADAĞ

FEVZİ DÜZÖVÜT 

FİLİZ TUĞÇE AYRANCI

HALUK ŞENYURT 

MESUT KIZILTUĞ 

MUSTAFA GÜVENÇ 

NİLAY YAŞIR

TAHSİN OKUMUŞ

TAMER AKKAL

TEVFİK GÜLMEZ 

ÜMRAN ÖZER 

VEHPİ ÇİÇEK 

ZAHİDE GÜLDANE DÖRTBUDAK

KURULTAY DELEGESİ YEDEK ADAYLARI

YILDIRIM ŞEKERCİOĞLU

HACER SEMERCİ

HASAN AKKURT

RUŞEN KARASU

HÜLYA ÖZATICI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.