Pfizer İzmir ve Manisa ekipleri “öz sorumluluk” bilinciyle çocukların hayatında fark yarattı

Pfizer’in beş yıldır global olarak kutladığı “Sahiplen! (OWNIT!) Günü” kapsamında, bu yıl tüm Türkiye’deki Pfizer çalışanları 12 Nisan Salı gününü “öz sorumluluk” penceresinden bakarak çocuklara adadı. Çocukların hayatlarında fark yaratmak için sorumluluk almak projenin asıl amacıyken özellikle hasta, engelli, kimsesiz, korunmaya muhtaç ve cezaevlerinde doğan şansız çocuklara dokunmak hedeflendi. Manisa ve İzmir’deki Pfizerliler bu proje kapsamında Boğaziçi Üniversitesi GETEM e-kütüphanesine kitap seslendirdi, İzmir Bornova Yeşilçam İlkokulu’nun bahçesinin düzenlenmesine destek oldu, Kızılay’a kan bağışı yaptı ve çocuk esirgeme yuvalarını ziyaret etti.

Pfizer İzmir ve Manisa ekipleri “öz sorumluluk” bilinciyle çocukların hayatında fark yarattı

Pfizerlilerin çocukların hayatında fark yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği Sahiplen! (OWNIT!) Günü Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gebze, İstanbul ve İzmir’de çalışanların katılımı ile gerçekleşti. Pfizer, beş yıldır global olarak kutladığı Sahiplen! (OWNIT!) Günü’nde bu yıl tüm çalışanları ile birlikte düzenlediği farklı etkinliklerle çocuklar için çalıştı. Geleceğimizin mimarı çocukların hayatına odaklanarak, onların hayatlarında fark yaratmak hedefiyle hareket eden Pfizerliler, çocuklara çeşitli alanlarda destek olmayı hedefleyen kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaptı. Şirket bünyesinde beş yıldır kutlanan ancak 1957’den bu yana yaşatılan Sahiplenme Kültürü bu yıl da, şirketin içinde bulunduğu toplumun da sahiplenildiği bir güne tanıklık etti.

 

İzmir ve Manisa’daki Pfizerliler 12 Nisan’da rutinin dışına çıkarak işlerine bir gün ara verdi ve topluma değer kattıkları bir gün geçirdi. Pfizer İzmir ekibi “öz sorumluluk” bilinciyle; kan bağışı yaparak hasta çocukların bir an önce sağlıklarına kavuşup okula ve oyuna geri dönebilmeleri için destek oldu veailesiz büyüyen korunmaya muhtaç çocukları mutlu etmek için çocuk esirgeme yuvalarını hediyelerle ziyaret etti. Görme engelli çocukların karanlık dünyalarına ışık olmak için Boğaziçi Üniversitesi GETEM e-kütüphanesine kitap seslendirdi, İzmir Bornova Yeşilçam İlkokulu’nu ziyaret ederek okulun bahçesinin düzenlenmesine destek oldu.

 

                                                                                 

Sahiplen! Günü dahilinde Türkiye genelinde gerçekleşen diğer projeler:

·         Pfizerliler, Türkiye Çocuklara Özgürlük Vakfı’nın “İçerde Çocuk Var” projesi kapsamında, cezaevlerinde doğarak hayata yenik başlayan miniklerin bedenen ve ruhen sağlıklı büyümeleri ve iyi bir geleceğe sahip olmaları amacıyla, cezaevlerinde kurulan anaokulları için yardım götürdü;

 

·         Aralarında çocukların da olduğu pek çok engelliye özgürlük yolu açmak için “engel dedektifi” olan bazı Pfizerliler ise İstanbul’da Pfizer’in genel merkezinin de bulunduğu Ortaköy’ü sahiplenerek “tekerlekli sandalyeliler” için sorunlu noktaları tespit etti;

 

·         Pfizerliler, Ankara ve Adana’da iki kanser hastası çocuğu ziyaret ederek “Bir Dilek Tut” projesi kapsamında çocukların hayallerini gerçekleştirdiler;

 

·         Ailesiz büyüyen korunmaya muhtaç çocukları mutlu etmek için 7 farklı ilde 10 çocuk esirgeme yuvasını ziyaret ederek çocuklara hediyeler sundu;

 

·         Bir diğer etkinlik ise ailesiz büyüyen, korunmaya muhtaç çocukların yüzünü güldürebilmek amacıyla Korunmaya Muhtaç Çocuklar Bolluca Köyü’ne gerçekleştirilen ziyaret oldu.

 

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal proje ile ilgili şunları söyledi: “Pfizerliler olarak ‘Benden bize bizden herkese, öz sorumluluk içimizde’ sloganı ile sahiplenmenin içimizde olduğunu, 5 yıldır düzenlediğimiz Sahiplen! Günü ile gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Bu kültürü, Pfizer’i ve birbirimizi sahiplenmekle başlayan, topluma yayılan ve etki yaratan kolektif bir sorumluluk bilinci olarak görüyoruz. Bu yıl 12 Nisan’da kutladığımız Sahiplen! Günü’ne öz sorumluluk penceresinden baktık. Biz sosyal sorumluluğun özünü oluşturduğuna inandığımız öz sorumluluğu, kendimize verdiğimiz bir söz, gücümüzü ve yeteneklerimizi iyi niyetle, empatiyle, başkalarına yarar sağlayacak şekilde kullanma ve ortaya çıkan sonuçların sorumluluğunu üstlenme cesareti olarak görüyoruz. Çünkü bir şeyleri değiştirebilmek için karar alma ve harekete geçme gücü hepimizin içinde var.”

 

Pfizer Türkiye Genel Müdürü Elif Aral sahiplenme kültürü hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi: “Pfizer’de takım ruhu oluşturmak, bireylerin hem takım hem de birey olarak işlerini, şirketlerini ve takımlarını sahiplenmelerini sağlamak için Sahiplen! adı verilen bir çalışma kültürü uygulanıyor. Sahiplen! Kültürünü 2012’de uygulamaya başladığımızdan beri bu kültürü günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek, açık konuşmak, güven oluşturmak ve çalışma arkadaşlarımızı denemeye cesaret etmeleri konusunda teşvik etmek konularında önemli gelişmeler sağladık. Sahiplen! Kültürü öz sorumluluk üzerine kuruludur. Öz sorumluluk yaklaşımıyla zorlu işlerle uğraşırken bile çok daha basit, hızlı ve yenilikçi düşünmeye ve bu şekilde hareket edebilmeye başladığımızı gördük. Dünyanın lider ilaç firması olarak Pfizer’in uzun vadeli başarısını mümkün kılan da işte bu öz sorumluluk bilinci olmuştur.”

 

Sahiplen! kültürü ve benzeri uygulamalarla, toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluğu vazgeçilmez bir değeri ve geleneği haline getiren Pfizer Türkiye son 10 yılda sağlık ve eğitim alanındaki desteğiyle 80 binden fazla kişinin hayatına dokunarak yaşamlara yıl, yıllara yaşam katmak için çalışıyor.   
Anahtar Kelimeler:
İzmirPziferKızılıay
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.